Giriş 12 Ağustos
Çıkış 13 Ağustos

İstanbul'un Cazibe Yerleri

Şehir Turu, Ziyaret & Yapacak Birçok Şey

İstanbul'da Yaşam

Her çağda tüm medeniyetlerin gözde şehri

WOW Istanbul, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi dünya tarihinin dev imparatorluklarına başkentlik yapmış, kültür, sanat, ticaret ve turizmin başkenti olan İstanbul’da bulunuyor.

Çağlar boyunca farklı medeniyetleri üzerinde barındıran ve hepsinden izler taşıyan İstanbul, ilk olarak kadim tarihi değeri ile dikkat çekiyor. Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Kapalı Çarşı, Yerebatan Sarnıcı ve onlarca tarihi cami ve sarayları ile İstanbul, ziyaretçilerine bin yıllık kültürleri en canlı haliyle yaşatıyor. Her gün binlerce turist, bu tarihi mirası yakından hissedebilmek için düzenlenen çeşitli turlar ile İstanbul’u keşfe çıkıyor.

Eşsiz İstanbul Boğazı ve harika manzarası ile yıllar boyunca şair ve yazarlara ilham kaynağı olan şehir, kültür ve sanat tarihi bakımından da çok önemli bir yere sahip durumda. Şehirde geleneksel hale gelen sanat festivallerinde sinema, konser ve tiyatro gösterileri sahneleniyor. Üstelik bu festivallerin birçoğuna İstanbul’un tarihi mekânları ev sahipliği yapıyor.

Ilıman bir iklime sahip olan İstanbul yeme-içme ve eğlence bakımından 24 saat yaşayan, canlı, renkli ve eğlenceli bir metropol. Şehirde Sortie, 8th, Blackk, Versai, Suada, Cahide, Nevizade gibi disco club ve geleneksel meyhaneler bulunuyor.

İstanbul, eğlence dünyasının yanı sıra Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı ve Mahmutpaşa Çarşısı gibi tarihi ve otantik alışveriş noktalarıyla da ziyaretçilerine benzersiz anlar yaşatıyor. Şehirde ayrıca dünyaca ünlü markaları barındıran Star City, Carousel, Galleria, Capacity, Atrium, Fly-in, Marmara Forum, İstanbul Forum, Deposite, Airport AVM gibi alışveriş merkezleri WOW Istanbul’a oldukça yakın konumda bulunuyor.

Şehrin merkezi sayılan Taksim ve en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi, onlarca ülkeden binlerce turiste hem eğlence hem alışveriş hem de lezzet turizmi anlamında İstanbul’u yaşatıyor.

WOW Istanbul’un hemen yanı başında bulunan metro istasyonundan İstanbul’un tüm bu tarihi, turistik mekanlarına, kültür sanat faaliyetlerine, restoran, bar ve diğer eğlence mekanlarına ulaşım oldukça kolay.

İstanbul’un seçkin restoranlarından Develi, Kaşıbeyaz, Kosova, Beyti, Eleos, Ziya Şark Sofrası, Uludağ WOW Istanbul’a birkaç dakika kadar yakın.

WOW Istanbul’a yakın konumdaki Ataköy Hastanesi, JFK Hastanesi, Medical Park Bahçelievler, Acıbadem Bakırköy, International Hospital Yeşilköy gibi hastaneler, hem sağlık turizmi hem de acil durumlar için hazır bulunuyor.

WOW Istanbul’un hemen yanındaki İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde Garanti Bankası, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası gibi bankaların yanı sıra Carrefour, Starbucks,  Aroma Eczanesi, Orkide Çiçekçilik gibi mağazalar da hizmet veriyor.